KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11943001
nr 1194 3001
Axel Lind
(1907-2011), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv, signerad. Olja på duk, 68x135 cm
Axel Lind, svensk målare född i Köpenhamn 1907, död 2011.
måndag 30 juli 2018
kl 20:02:37